Competition Results


 

Dance and Skills

 

Congratulations to Laura Woods, Rebecca Weise and Julie Terris for passing their Last Gold dances!

1005090_157345547785718_59107303_n9394_157345541119052_927097089_n

Brooke's Gold Dances

Brooke’s Gold Dances

Sydney's Gold Free Skate Part 1

Sydney’s Gold Free Skate


 

Competitions

 

Sunsational Invitational, Edmonton AB  (Apr 12 – 14, 2013)

Hannah Brindza- Silver, Preliminary Freeskate

photo

Sunsational Invitational, Edmonton, AB (April 15-17, 2011)

Mackenna Mochoruk – Gold, Introductory Freeskate

Edmonton Region FunSkate, Spruce Grove, AB (February 4-6, 2011)

Emily Gutsche – Gold, Introductory Freeskate
Sydney Biensch – Gold, Introductory Freeskate

Edmonton Open, Edmonton, AB (December 3-5, 2010)

Brooke Terris – Bronze, Pre-Preliminary Freeskate
Irina Ilic – Bronze, Introductory Freeskate

Saskatoon Open, Saskatoon, SK (October 8-10, 2010)

Laura Woods wins Gold in Senior Bronze Women’s Freeskate

SunSational Invitational, Edmonton, AB (April 23-25, 2010)

Nicole Atienza – Silver, Introductory Elements
Sydney Biensch – Bronze, Introductory Elements
Samuel Harris – Bronze, Introductory Elements

Brooke Terris wins Silver at the Edmonton Region FunSkate

Samuel Harris Wins Bronze at the SunSational Invitational

Edmonton Region FunSkate, Edmonton, AB (February 5-7, 2010)

Kennedy Arial – Silver, Preliminary Freeskate
Brooke Terris – Silver, Pre-Preliminary Freeskate
Noreen Atienza – Gold, Canskate 4B
Natasha Closson – Bronze, Canskate Elements 3B
Azlyn de Jong – Bronze, Canskate Elements 4B
Irina Ilic – Bronze, Introductory Elements
Ivana Ilic – Gold, Canskate Elements 4B
Farista Sairuv – Silver, Canskate Elements 4B
Chloey Olson – Bronze, Canskate Elements 3B

North East Region Open, Vegreville, AB (November 20-22, 2009)

Elizabeth Harris – Silver, Preliminary Freeskate

North West Region Open, Barrhead, AB (November 27-29, 2009)

Elizabeth Harris – Silver, Preliminary Freeskate

Saskatoon Open, Saskatoon, SK (October 9-11, 2009)

Kennedy Arial – Gold, Preliminary Freeskate
Elizabeth Harris – Silver, Preliminary Freeskate

Edmonton Region FunSkate, Edmonton, AB (February 20-22, 2009)

Samuel Harris – Gold, CanSkate Elements 3A
Julia Januszcsak – Gold, CanSkate Elements 3A
Beth Murray – Silver, CanSkate Elements 3A
MacKenna Mochoruk – Bronze, CanSkate Elements 3A
Vicki Wong – Gold, CanSkate Elements 3A
Taryn Skoreiko – Silver, CanSkate Elements 3A
Isabell Skinner – Bronze, CanSkate Elements 3A
Katrina Leenheer – Silver, Introductory Freeskate
Eli Bilida – Silver, Introductory Men’s Freeskate
Benjamin Duncan – Bronze, Introductory Men’s Freeskate
Emma Frith – Bronze, Primary Freeskate
James Duncan – Silver, Primary Men’s Freeskate
Elizabeth Harris – Silver, Pre-Preliminary Freeskate
Alisia Januszczak – Bronze, Pre-Preliminary Freeskate

Edmonton Region Open, Stony Plain, AB (November 28-30, 2008)

Brooke Terris – Gold, Introductory Freeskate
Emma Frith – Gold, Introductory Freeskate
Kennedy Arial – Gold, Pre-Preliminary Freeskate
Elizabeth Harris – Silver, Primary Freeskate